Migrate to flow

Всім привіт.

У цій статті ми поговоримо про міграцію Воркфлоу/Процес білдера у Флоу, чому ця тема стала актуальною і які є способи мігрувати вже наявні Воркфлоу рули та Процес білдери у сучасні Флоу.

У наступні декілька років Сейлсфорс планує повністю відмовитись від застарілих автомейшен рулів, таких як Процес Білдер та Ворфлоу рул. Це буде поступовий процес, який складається з декількох етапів — для того, щоб перехід стався якомога безболісніше.

Наразі Сейлсфорс активно розвиває Флоу, даючи йому все нові та нові можливості, і тому усіляко підштовхує юзерів почати використовувати його як основний автомейшн тул. Однак залишається актуальним питання уже існуючого функціоналу. Саме тому питання міграції існуючих автомейшен тулів у Флоу виглядає як ніколи актуальним.

На сьогодні існує декілька способів мігрувати воркфлоу рулс у Флоу. Це використання вбудованої фічі “Migrate to Flow” або ж використання 3rd party services.

Migrate to flow за допомогою вбудованої функції ‘Migrate to flow’

Розглянемо на прикладі спочатку перший спосіб. З Setup потрібно набрати “Migrate to Flow” і натиснути на відповідну назву у списку. Вам відкриється список доступних Воркфлоу, які можна швидко мігрувати у Флоу.

Але майте на увазі, що не всі воркфлоу можна мігрувати. Нижче наданий список обмежень які не підтримуються у Migrate to flow

Ви не можете мігурвати воркфлоу рули якщо:

  • є тип поля currency при увімкненій multiple currency
  • містить Today фунцію у критеріях
  • існують Task Workflow Екшени
  • Формули використовують Hour, Minute, Second, TimeNow, TimeValue, isClone чи глобальну змінну Рекорд Тайп.

При спробі конвертувати воркфлоу, який не підтримується стандартним функціоналом Migrate to flow, — ви отримаєте таку помилку.

Якщо ж воркфлоу відповідає умовам міграції, то після натискання кнопки “Migrate to Flow” воно буде успішно мігровано у Флоу. Після цього ви побачите віконце, де будуть запропоновані наступні кроки.

1 крок - протестувати цей функціонал у новоствореному Флоу
2 крок - Активувати флоу та деактивувати воркфлоу. Для цього потрібно натиснути на кнопку “Switch Activations”. Після виконання цього кроку, ваш флоу повністю готовий до роботи)

Ось так просто можна мігрувати Воркфлоу рул у Флоу за допомогою рідної фічі “Migrate to Flow”. У найближчому майбутньому Сейлсфорс обіцяє таку ж функцію і для міграції Процес Білдера у Флоу. Тому чекаємо з нетерпінням, а поки переходимо до іншого способу міграції, у якого головною перевагою є можливість вже зараз провести конвертацію процес білдерів у флоу.

Migrate to flow за допомогою 3rd party service

На ринку є декілька сторонніх пропозицій для міграції. Для прикладу розберемо наступний спосіб міграції, який на нашу думку доволі простий у використанні і має можливість конвертувати процеси у флоу вже зараз.

Це розширення можна встановити на організацію у вигляді пекеджів з AppExchange від Unoficial Salesforce. Усі посилання на коротку інструкцію користувача по використанню, встановленню та посилання на це розширення ви можете знайти у кінці статті.

Ми ж розберемо як саме працює дане розширення, його можливості та поширенні проблеми під час використання. Для початку розберемо розповсюджену помилку, яка може виникати під час інсталяції. Причиною даної проблеми можуть бути проблеми у тестових класах на організації. Список тестових класів та методів, які можуть це спричиняти - є у тексті помилки. Розв’язання проблеми може бути виправлення помилок у коді або, за непотрібністю, можемо видалити ті класи й методі, які спричиняють ці помилки. Варто врахувати, що під час інсталяції цього розширення на організацію також будуть додані тестові процес білдери та воркфлоу. На яких ми зможемо попрактикуватись в проведенні міграції наших процесів та воркфлоу у флоу.

Саме розширення для конвертації представлене у вигляді Flow на організації. Для запуску процесу міграції потрібно перейти у налаштування, обрати розділ ‘Flows’, та з представленого списку обрати флоу з назвою ConvertToFlow. Натискаємо на кнопку ран, що в свою чергу запускає процес міграції.

На скріні знизу ми бачимо застереження про те, що процес або воркфлоу, який ми мігруємо, не припинить свою роботу автоматично і залишається активним. А новостворений флоу після міграції не буде активним — поки ми не зробимо цього. Тобто ми можемо залишити наш процес активним поки не проведено тестування флоу і не будемо впевнені в успішності нашої міграції. Щоб уникнути помилок з накладанням одних і тих же операцій, рекомендуємо спочатку деактивовувати процеси, які були конвертовані, та вже після цього активовувати ново створенні флоу.

Також на цьому етапі у нас може виникати помилка, яка буде мати такий вигляд:

Для розв’язання цієї проблеми нам потрібно додати посилання, яке є у цій помилці, у наші remote site settings. Це дозволить міграційному процесу звертатися до нашої організації та отримувати потрібну метадату для проведення міграції.

Для цього переходимо у налаштування, в пошуку вводимо remote site settings, обираємо цей пункт. Зверху в нас є можливість додати нове посилання до наших remote site settings натискаємо на “New remote site”. Додаємо ім’я (рекомендуємо використовувати імена, які будуть якісно описувати за що саме відповідає це посилання), додаємо наше посилання та зберігаємо. Після цього ми можемо знову спробувати провести процес міграції.

На першому кроці конвертації обираємо, що саме ми хочемо конвертувати: Work flow чи Process builder. Для прикладу оберемо Process Builder.

На наступному екрані у випадаючому вікні ми бачимо список усіх існуючих процесів і обираємо той, який хочемо конвертувати. У списку ви можете побачити DemoProcess-Story — це ті самі тестові процеси, які були додані під час інсталяції даного розширення. Обираємо цей тестовий процес та переходимо до наступного вікна.

Оскільки не всі процеси та воркфлоу можна конвертувати, тут ми можемо бачити, що наступним кроком у міграції є отримання нашого процесу у вигляді метадати та проведення перевірки того, чи не буде виникати у нас помилок під час конвертації.

Але так само як і стандартний спосіб міграції від сейлсфорс — не всі воркфлоу та процес білдери можна мігрувати. З обмежень, які зараз є у ConvertToFlow:

ConvertToFlow не підтримує

  • Генерування Before-Save Triggers.
  • Конвертацію Process Builders, які мають більше ніж один набір Scheduled Actions в одному рядку
  • Конвертацію Workflow rules, які використовують Outbound messages або рекурсію.
  • Стандартну функцію чекбокса «Notify Assignee» у экшенах «New task» в Workflow rules

На наступному екрані процес конвертації почався. Після успішної конвертації ми побачимо повідомлення, що наш новий флоу був успішно конвертований та розгорнутий на організації.

Далі ми можемо перевірити та запустити наш міграційний процес. Переходимо у налаштування, обираємо FLOW та бачимо наш флоу. Натискаємо на нього, у нас відкрився наш мігрований процес. Тут ми можемо побачити, що він поки ще не активований, бо, ми згадували раніше, це потрібно зробити власноруч, – спершу переглянувши, що усі процеси побудовані коректно.

Сьогодні ми розібрали, як працюють інструменти міграції процес білдерів та воркфлоу у флоу за допомогою стандартних та сторонніх розширень для організації. Переваги кожної з них та обмеження. Сподіваємось ця стаття було корисним для вас та допоможе пройти цей процес міграції у ваших організаціях плавно та легко.

Кориснi посилання: