Подскажите, пожалуйста, а нужно ли уметь програмировать, чтоб работать с salesforce?

здравствуйте

Подскажите, пожалуйста, а нужно ли уметь програмировать, чтоб работать с salesforce?
я понимаю, что на уровне администратора не нужно, но, если продвигаться в этом направлении, бует ли тот факт, что я не программист, влиять на то, что я не смогу двигнаться выше?

большое спасибо за ответ
Для меня это очень важное стратегическое решение в моей карьере. Заранее спасибо

Наталия

1 Вподобання

Нет. Просто будете декларативным разработчиком консультантом и все дела. У нас команда подразделяется на декоративных и императивных разработчиков. Декларативные работают с инструментами Salesforce, а кодеры пишут на apex и JavaScript.

не обязательно. сейлсфорс-админы тоже очень востребованы, и расти есть куда. они называются No Code Developers и делают такие вещи, которые Code Developers не смогут ни сделать ни даже просто понять.

1 Вподобання

:smiley: це не так, зараз кожен дев також є хорошим адміном і додатково може написати кастом, його розуміння системи значно глибші, тіж flows девелоперу дуже просто зрозуміти, тому что це фактично візуалізація коду, але дуже обмежена.

подивіться в trailhead варіанти кар’єр https://trailhead.salesforce.com/career-path/.

Є різні напрямки і залежить від того, куди ви рухаєтесь. Ви можете почати як адмін і дійти до Solution Architect/ Consultant/ Business Analyst. Ці позиції включають добре розуміння продуктів Salesforce на рівні хорошого адміна, але також включають специфіку коммунікування з бізнесом, ведення проектів, change management і т.д.

Чим більш технічна позиція, тим більше потребується знати або розуміти, як девелопери працюють і розуміти, що вони пишуть, development lifecycle, deployment, integration. Досить важко просто “вивчити” ці процеси поверхнево, значно простіше, коли ви цим займалися деякий час.

я згодна що програміст може вивчити адмінку. і програміст її навіть краще зрозуміє, бо бачив як воно працює зсередини) але, тим не менше, в компанії де я працюю є ці ж самі но-код девелопери, і вони роблять величезний об’єм роботи, для якої не потрібно залучати програмістів, бо в програмістів і так купа робити з кодом.

що саме вони роблять? окрім flow там особливо не розбіжишся, якщо говорити про sf core.

в тому то й справа що програмістів не грузять тим, що роблять адміни. звісно що чим більше в прораміста досвіду - тим більше він і адмінських інструментів вивчає, але все одно вивчити все не реально. і адміни знають по адмінським інструментам більше, ніж програмісти (бо програмісти більше вивчають код, якщо будуть більше вчити адмінку - код знатимуть менше)
якщо ви вважаєте що в адмінці є тільки флоу - ви її дуже недооцінюєте.

мене зацікавила робота саме но-код девелопери

я може не правильно вас зрозумів, але я зрозумів так:
є девелопери, є но-код девелопери і є адміни в вашій компанії. Но-код девелопери роблять величезний об"єм роботи.

Мені стало цікаво, які таски (загалом) приходять до но-код девелоперів і якими тулами вони найбільш користуються, но-код девелопети в sf core окрім flow і може ще пару тулів якби і немає більше на чому, я не включаю в девелопмент конфігурацію page layout і подібну базову конфігурацію, бо очікую, що така робота йде до адмінів. :slight_smile:

Я добре орієнтуюся в адмінці, хоча починав як девелопер. :slight_smile:

можливо я не зовсім розумію різницю між адмінами і но код девелопарами :thinking:
створити об’єкти з полями і налаштувати лейаути програмісту часто легше самому, ніж залучати адміна чи ще когось, якщо йому потім з цим об’єктом працювати. але якщо код взагалі не потрібен - все можна адмінськими інструментами налаштуквати - то навіщо залучати програміста?
об’єкти з полями - продумати і створити, сюди ж рекорд тайпи і лейаути, і піклісти, і патчі. і флоу. і інші автоматичні процеси. створити складні валідейшен рули. придумати як реалізувати дуже складну модель доступу. репорти-дашборди. складні. прості можна зробити інтуїтивно, а в адмінів знань більше і вони менше часу витратять на створення заумного дашбоорда.
звісно, це все може і програміст. і, звісно, я згадала далеко не всі адмінські інструмени які є, далі ви самі можете продовжити, додаючи “більш складні”. а навіть якщо не складні - якщо від клієнта прилітає задача, і видно що її можна зробити без коду - навіщо давати її програмісту, якщо є людина яка прекрасно з цим справиться? а от якби такої людини не було, бо нікому вони не потрібні - то довелося б цим займатися програмісту. програміст в цей час може займатися проектом, на якому потрібні і його адмінські знання, і девелоперські, а не лише адмінські.
ми з адміністратокою вийшли приблизно одночасно, але через рік роботи вона знала цілу купу адміньких штук, яких не знала я, і я до неї зверталася за допомогою. бо в неї були задачі пов’язані з ними, а в мене - ні. а коли в мене з’явилися (во все одно поступово програмісти вивчають адмінку все глибше і глибше) - виявилося що вона в них більш досвідчена, а я тільки поверхнево колись в трейлхеді читала. от тому я й кажу що адміни адмінку знають краще) і я на сто відсотків впевнена, що я й зараз не знаю всі адмінські інструменти на тому ж рівні, як і вона, бо вона теж постійно розвиваєтсья і виконує все складніші і складніші задачі. в програмуванні теж рости нема куди - там тільки апекс і джаваскріпт, але ж якось ростемо)