Salesforce Certified Technical Architect

Усім привіт, цікаво, чи є в Україні salesforce CTA?
Якщо є, то цікаво знати:
Як довго йшов до того, як сам процес проходив і як це відобразилося на кар’єрі, зп і таке інше.
Чи залишився в Україні, чи поїхав в Штати\Європу\Азію.

Якщо ні, то також цікаво, хто рухається в цьому напрямі вже зараз?
Що ви думаєте про піраміду, яку треба мати, щоб на ТА податися, які складнощі, які сертифікати були дуже складними і може завалювали не один раз.

Чи навпаки, хто вважає, що це не важливо, краще набивати скіли на проектах і забити на сертифікацію, не витрачати на це час.

3 Вподобання

На скільки знаю то в україні немає CTA, ну принаймі їх ніде не видно)
У всьому світі їх близко 200 чоловік, при тому що половина в США.

В нас був віддалений мітап з різними CTA, які розказували про їхній шлях і про переваги. Для всіх він часу він зайняв по різному, але можу сказати що всі вони були задоволені тим що вони його мають цю сернифікацію, це вже більше як статус якийсь. Тебе запрошують на різні події, поділитись досвідом, навчати інших, залучають в цікаві проекти і тд.

Особисто я рухаюсь помало в сторону ТА, мене як мінімум сертифікації заставляють вчитись і розвиватись постійно, ясно що без досвіду на проектах ніяк, але це хороший додаток до досвіду) Поки получив ліву частину піраміди, вона трохи легша, але буду працювати і над правою теж. Тому, думаю, що треба все в комплексі і скіли на проектах і сертифікації)

Є ресурс:

Відповідно до нього, серед тих, хто зарегався на цьому ресурсі:
Salesforce Certified Technical Architect 235
Я думаю, що ТА має бути більше за це число, скажемо людей 300-500, але враховуючи, скільки зараз є девів і архітекторів, це справді топ чуваки, яких можна на пальцях перерахувати :slight_smile:

Больше склонен к развитию себя как специалиста в сфере SF, но и о важности сертификатов не стоит забывать. Они помогают структурировать знания, ведь в процессе обучения и подготовки к сертификации сосредотачиваешься на конкретной области. После успешной сдачи, сертификат уже выступает как индикация того, что ты можешь двигаться дальше и переключиться на другую область в SF. Естественно, тесты не могут оценить уровень знаний человека сполна, но без них никуда. Как минимум стоит иметь 3 сертификата dev, admin и app builder. Дальше уже к чему душа лежит)

Наткнулся ещё на статью, где описывают плюсы статуса TA , ссылка