Salesforce Plugins

Для розробників звичним є використання різноманітних плагінів та додатків у середовищі розробки (IDE) задля пришвидшення роботи та підвищення комфорту. У Salesforce розробників/адміністраторів ситуація нічим не відрізняється, адже їм також доводиться часто виконувати одні й ті ж дії для того, щоб імплементувати задачу в рамках Salesforce організації. Наприклад, це може бути редагування записів, імпорт даних чи робота з формулами. Тож сьогодні пропоную розібратися з темою, корисною для Salesforce розробників/адміністраторів - з плагінами для браузера, які використовуються для Salesforce.

Важливо зазначити що у статті надаються версії для Google Chrome, але деякі плагіни мають версії для інших браузерів.

Salesforce inspector

Дуже корисний плагін з досить широким функціоналом. Один з моїх особистих фаворитів. Його просто і зручно використовувати. Для того, щоб відкрити вікно з функціями, достатньо натиснути на напівпрозору кнопку з правого боку екрана.

Відкриється вікно, яке дозволить нам обрати необхідну функцію. Це зручно, тому що не треба запам’ятовувати черговий хоткей для чергового плагіну. За допомогою цього вікна ми можемо знайти запис за id або ім’ям запису об’єкта, або користувача, і відкрити сторінки для наступних функцій: Show all data, Data Export, Data Import, Org Limits, Download Metadata, Explore API. Нижче розглянемо ці функції детальніше.

Частіше за все я використовував Show all data. Це надзвичайно зручно для розробника мати можливість продивитися та змінити значення полів не прибігаючи до SOQL запитів чи Data Loader. За особистим досвідом одного з проєктів, де доводилося працювати з об’єктами зі значними обсягами полів, які звичайно не винесені на лейаут, можу сміливо заявити, що через цю функцію Salesforce inspector вже становиться must have плагіном для SF розробників.

Є можливості:

  • фільтрування полів;
  • клонування об’єктів із внесенням необхідних змін;
  • у декілька кліків відкривати Setup для потрібного поля;
  • продивлятися у більш зручному форматі Name та API Name, що може значно прискорити пошук потрібного поля;
  • створити SOQL запит для обраного запису одразу із сторінки з усіма даними.

Вище я писав про Data Export. З його допомогою Salesforce inspector дозволяє експортувати дані використовуючи аналог Query Editor. Ми можемо легко ввести SOQL запит і отримати таблицю з вибраними даними та скопіювати їх у потрібному форматі для подальшого використання. На відміну від Developer Console ми не маємо можливості редагувати дані у цій таблиці, але тут є історія запитів, можливість зберігати запити й автоматичні пропозиції полів в залежності від введеної назви, що допоможе не шукати правильну назву API через Setup для кожного поля і збереже час, і нерви розробнику.


Поговорили про експорт тож потрібно згадати й про імпорт. Тут Salesforce inspector теж може допомогти. Звичний для таких задач Data Loader він, на мою думку, не замінить, але для невеликого об’єму даних також може бути корисним. Потрібно обрати тип дії, яку ми плануємо робити (Insert, Upsert, Update, Delete), обрати потрібний об’єкт та вставити скопійовані з екселю чи CSV дані. Далі потрібно перевірити з правого боку чи все гаразд з мапінгом полів та натиснути “Import”. Опційно можна обрати розмір для Batch та кількість потоків при завантаженні.

Важливо також контролювати ліміти організації. За допомогою Salesforce inspector ми можемо це робити легко та інформативно за допомогою візуальних індикаторів.

Також Salesforce inspector має функцію завантаження метадати з організації. Вона виконана досить просто і на мою думку зручніше використовувати для цієї цілі інші, потужніші плагіни.

Корисною також є можливість продивлятися ендпоінти організації для REST запитів. Для відображення ендпоінтів можна формувати звичайні таблиці, ексель таблиці та JSON для подальшого використання.

Як я одразу й написав Salesforce Inspector є одним моїм фаворитом. Не уявляю свою сьоогоднішню роботу без можливості бачити поля та їх значення за допомогою інспектору. Експорт даних виконанний також досить зручно і не раз виявлявся корисним. Однозначно рекомендую до використання.

Super Dark Mode

Це відомий факт, що професіонали завжди користуються темною темою. Для тих, хто втомився випалювати очі від білизни стандартного Salesforce, є декілька способів це змінити.

Super Dark Mode не спеціалізується саме на Salesforce. Він дозволяє зробити темним інтерфейс для будь-якого сайту і має спеціалізовані налаштування для широкого переліку. Super Dark Mode дозволяє вмикати/вимикати такий режим у декілька кліків, конфігурувати білий список з сайтами винятками та налаштовувати відображення за допомогою трьох режимів.

Classic

Invert

Modern (дозволяє змінювати кольори вручну)

Під час тестування, я проблем не виявив. Єдине зауваження: плагін одразу вмикається для усіх сайтів. Довелося вимикати деякі вручну через праву кнопку мишки. Але, як на мене, це не критично.

Є також альтернатива саме для Salesforce - Dark Mode for Salesforce

Цей плагін розроблений саме для SF і він виглядає, на мою думку, краще.

Стандартний темний вигляд

Темний вигляд з режимом Night Shift

Але є одна вагома проблема с Dark Mode for Salesforce - метод його розповсюдження. Він коштує 2$ на місяць. Безкоштовно можна лише спробувати користуватися лише протягом двох днів. Чи варте воно того - це особистий вибір кожного.

ORGanizer for Salesforce

У своїй роботі Salesforce розробник майже завжди працює більше ніж з однією організацією та ORGanizer for Salesforce створений для того, щоб організувати цей процес (це не тавтологія, це гра слів). Під час напруженого робочого процесу, досить просто не помітити з якою організацією зараз працюєш і це може призвести до критичних наслідків (особливо якщо зробити щось з продакшеном). За допомогою ORGanizer можна персоналізувати та відмітити кожну організацію, щоб запобігати таких конфузів. Але це далеко не все, що вміє цей плагін.

Для взаємодії з плагіном необхідно відкрити його через браузер. Ви побачите приблизно таке вікно організаціями.

Тут ми маємо можливість перемикатися між активними в цей момент організаціями та усіма сконфігурованими. У конфігурації задається лейбл організації, колір для визначення її унікальності та посилання для швидкого доступу. Результат виглядає таким чином.

Інша фундаментальна можливість ORGanizer - це зберігання даних для входу в організації. В один клік можна відкрити нову табу чи вікно з потрібною організацією або одразу відкрити її Dev консоль. Реалізовано це дійсно зручно, тож це пришвидшить швидкість роботи. Але я не впевнений, що до безпеки цього зберігання. На мою особисту думку, це зберігати пароль від клієнтського продакшену таким чином - не зовсім надійно.

Окрім цього базового і досить унікального серед плагінів для Salesforce функціоналу, ORGanizer вміє ще багато всього: покращує досвід користування редактором формул, швидкі посилання на будь-які сторінки організації, має власну швидку консоль та багато іншого. І що досить унікально - має власний сайт з оглядом всього цього функціоналу та гайдами з користування. Якщо мені вдалось зацікавити вас цим плагіном, я рекомендую прочитати більше інформації з офіційного джерела.
https://organizer.solutions/faq.html

Важливо зазначити, що ORGanizer постачається за так званою freemium моделлю поширення. Тож у безкоштовній версії є реклама й трохи обмежений лімітами функціонал. Ліміти обмежують лише зберігання логінів з паролями, а реклама не заважала мені у користуванні.

На мою думку, ORGanizer достойний того, щоб його спробувати. Я не впевнений у необхідності можливостей за які треба платити, але у базовому варіанті це дійсно компетентний плагін. Функціонал ідентифікації організацій може врятувати від неприємностей тим паче що він зроблений краще та має більше налаштувань ніж в аналогів котрі вміють лише це. А органайзер дозоляє робити ще багато різних речей. Тож він може допомогти у різних ситуаціях.

Salesforce Hotkeys (Beta)

Salesforce Hotkeys (Beta) - Chrome Web Store

Дуже просте й корисне у використанні розширення. За його допомогою не треба кожен раз переносити руку на мишку і тим самим пришвидшити роботу з організацією та записами. Але не все так гарно, як може виглядати. Salesforce Hotkeys працює лише з Salesforce Classic і це його головна проблема. Останнє оновлення було аж у 2015 році, тож підтримка Lightning навряд чи з’явиться. Для користувачів нового досвіду Salesforce нагадаю, що є хоч і короткий, але офіційний список хоткеїв.
https://help.salesforce.com/s/articleView?id=sf.accessibility_keyboard_shortcuts_lex.htm&type=5
Використовувати гарячі клавіші можна у двох стилях: rласичному (Ctrl + S) та Gmail стилі з комбінаціями (h h s). Назначати свої хоткеї, на жаль, неможливо, але заданий розробниками список покриває більшість потреб.

Посилання на список наявних хоткеїв: bit.ly/sfdchotkeys

Якщо ви користуєтесь саме класичною версією Salesforce, то Salesforce Hotkeys це дійсно корисний плагін для повсякденного використання. Не надто необхідний, непомітний, але створений для прискорення роботи.

Salesforce DevTools

Ще один плагін з широким набором можливостей, який існує для пришвидшення роботи Salesforce адміністратора чи розробника. Розробники цього плагіну мають сайт де є досить якісний опис функціоналу. Але я маю що виділити з тих речей, які здаються мені зручними та корисними.

http://www.xgeek.net/salesforce/tesforce-for-google-chrome/

Використання у більшості випадків здійснюється через меню, наповнення котрого змінюється відповідно до контексту відкритої сторінки на організації. Це зручно, тому що не завантажує зовнішній вигляд зайвими кнопками, як це може бути при активації одразу багатьох розширень.

На перший погляд, банальна річ, яка дозволяє отримувати доступ до сторінок пов’язаних з об’єктами у декілька кліків. Можна одразу відкрити сторінку з існуючими полями, офіційну документацію чи створити новий запис.

Є також кастомна сторінка з полями, де навіть можна одразу продивитися використання піклістів.

Також у наявності черговий Query Editor. Мабуть, кожен плагін з набором функцій має цю можливість, але майже завжди є свої відмінності. Тут реалізована гарна ідея з вибором полів за допомогою чекбоксів. Але, на мою думку, тут не вистачає сортування та пошуку. З ними було б взагалі чудово.

А ось що справді чудово, так це можливість зручно і швидко імпортувати інформацію про об’єкти, поля, validation та workflow rules, trigger, list view, лейаути в форматі xlsx. Це не та річ, яка зазвичай потрібна у повсякденному використанні, а дуже ситуативна. Але вона дійсно може зберегти час та нерви адміністратору коли потрібно передати таку інформацію бізнесу.

Інша дуже корисна річ це Multi Checker для Field-Level Security. Він допомагає позбавитись від адміністраторських страждань при налаштуванні профайлів. Тепер необхідно лише вписати список потрібних значень для check чи uncheck. Дуже шкода, що я не знав про цю можливість раніше. В мене вона запрацювала лише в класичній версії Salesforce.

Salesforce DevTools це ще один плагін мультитул. Вміє багато чого і робить це досить вміло. Перевага цієї категорії плагінів саме в цьому. Я завантажив його через мультичекер, але все інше побачене також мене не розчарувало.

Також хотілося б подякувати xgeek розробників Salesforce DevTools за те, що звернули уваги на теперішню ситуацію в Україні у Facebook.

Salesforce advanced Code searcher

Ще один хороший плагін для швидкого пошуку об’єктів, класів, тригерів, lwc компонентів і Visualforce сторінок. Щоб почати користуватись цим плагіном, буде достатньо встановити його в Chrome store, зайти в організацію і перейти в Setup → Home.

Перейдемо до розділу “Code coverage”. Тут можемо вибрати тип покриття коду.

Вводимо назву класу або тригера і натискаємо “Go”. Одразу нам повернуло декілька класів з потрібною інформацією та повзунок “Percentage”, який може редагувати, яке покриття коду буде нам показано. Кнопка “Download” може згорнути нижче показану таблицю в xml форматі. Кнопка “Delete” - просто обнулити всі налаштування фільтрів на цьому розділі.

Корисний ще розділ “Get Record Details”. Він зручний для перегляду та редагування об’єкта, також є чекбокс який відповідає за відображення null полів, також дуже зручно можна вставити ще одну Id і перемикатися між об’єктами не втрачаючи попередній.

Окрім того, що можна переглядати просто об’єкт, прогортаємо сторінку вниз і тут зможемо вибрати дочірній рекорд до об’єкта, з яким працюємо.

Останній розділ - це “LWC Editor” (ще бета, але корисна функція). Як ми знаємо, в Developer console не можливо працювати з lwc компонентами. А цей плагін якраз надає можливість створювати, редагувати, видаляти. Можна назвати вбудованим vs code🙂

Розробники плагіну трішки заморочились і зробили вибір теми для комфортнішої роботи з кодом. Буде корисно для людей, які не працюють у Visual Studio code або які працюють з великою кількістю організацій.

Отже, як на мене, корисний плагін, а саме те що в нас є вбудований редактор lwc components, буде зручним для тих хто працює з багатьма організаціями та часто перемикатися між ними. Також не можу не сказати про пункт “search code”, адже схожий і до назви самого плагіну, зручно шукати в коді по слову, допустимо потрібно знайти якесь поле, яке може багато де використовуватись, а нам потрібно його замінити чи щось інше.

Dimensions

Розглянемо не багато функціональний, але корисний плагін Dimensions. Багато хто стикався з проблемою, коли є дизайн у Figma і потрібно розробляти компонент чітко згідно з вимогами. Отже, можна виміряти розмір від курсора мишки, якщо потрібно виміряти розмір на сайті, це вам підійде. Щоб почати працювати з цим плагіном просто вибираємо цей екстеншн з прикріплених екстеншинів або хоткей - alt + d.

Наприклад, щоб перевірити як це працює, оберемо якусь секцію з кнопкою. Ось ви можете побачити, що ми виміряли розмір між кнопкою та межею секції.

Отож, скажу з власного досвіду доводилось декілька разів використати цей плагін, чим я собі зекономив час, думаю має повне право бути у ваших екстеншенах.

Better Salesforce formula editor

Тут ми розглянемо розширення Better Salesforce formula editor. На мою думку, він буде більш корисний для адмінів, але розробник також деколи стикається з написанням формул. Зазвичай, формули читати важко, але завдяки цьому плагіну, ми не лише покращимо читабельність, а й зручність та швидкість написання формул.

Давайте детальніше пройдемось що корисного появиться коли цей плагін буде у вас. Зразу можна помітити, що змінився інтерфейс та стало легше читати формулу. Ми отримуємо всі метадані, але в більш зручному вигляді, та можемо шукати через Search reference. Окрім вище перелічених зручностей, плагін дає підказки, а також, як ми бачимо знизу, відразу показує в чому помилка. Не потрібно робити зайвих кліків, як це було без плагіна.

Отже, я вважаю що це корисний плагін, який полегшить та пришвидшить роботу. В цілому, плагін нагадує VS Code зі всіма її фічами для форматування та відображення коду.

Я вважаю, той хто працює з формулами повинен його мати у себе, читабельність формули зростає в багато разів та працювати з формулами стає в рази краще та ефективніше, в цілому плагін нагадує VS Code зі всіма її фічами для форматування та відображення коду.

Salesforce Change Set Helper

В цьому пункті ми розглянемо корисний плагін для тих, хто користується Change sets. Це однозначно покращить роботу з change sets та допоможе зекономити багато часу при складанні change set. Отже, почнемо з основних переваг цього плагіну. Salesforce Change Set Helper додає дату останньої зміни, дозволяє сортувати, шукати, валідувати, автоматично відсортоване по останній даті змін, та порівнювати з іншими організаціями.

Ось так виглядає Salesforce Change Set без плагіну:

Так виглядає Salesforce Change Set з плагіном:

Одразу можна побачити, що додалися кнопки “Compare with org” і “View change set”, а ще випадаюче поле, де можемо вибрати, з якою організацією порівнювати. Ще крутою функцією є пошук за назві класу або за змінам в класі (коли він був змінений або ким). Наприклад, напишемо у поле Name назву “Account” повернуться класи у яких в назві є “Account”. Дуже крутим міг би бути функціонал порівняння організацій. Було б дуже зручно бачити зміни, які вносяться. Але це не працює як очікувалось: цей компаратор підтягує тільки зміни організації з якою порівнюємо, тобто ніякого порівняння не відбувається.

Отже, хто працював з Change sets, одразу зрозуміє що це корисний плагін, тому що тут додається корисний функціонал, якого не має у звичайному Chnage set, єдиний мінус це те, що не можна порівнювати між організаціями, хоча такий функціонал тут існує, але не працює.

Salesforce Mass Editor

Щоб почати користуватись розширенням, достатньо встановити в Google chrome web store і залогінитись. Після цього можна приступати до роботи. Він корисний тим, що можна змінювати, клонувати, видаляти, експортувати рекорди не заходячи на нього, або кліком “Edit”.

Якщо нажати “Mass Editor”, одразу зʼявиться декілька нових кнопок, які ми зараз розглянемо. Також змінюється UI, який надає змогу одразу змінювати дані в рекордах, Кнопка “Save” зберігає все, що ми змінимо, “Quick save” - також, але швидше. “Close” просто прибере UI та зникнуть кнопки.

Детальніше розглянемо функціонал деяких корисних функцій. Одна з них - “Export CSV”, дозволить експортувати рекорди в excel формат і ще однією крутою функцією є те, що ми зможемо створити декілька рекордів одночасно.

Наприклад, оберемо “New 3 records”. Тоді одразу зʼявляться поля для створення нових рекордів або ж “Clone”, який клонує вибрані записи та помістить їх знизу, “Delete” просто видалить вибраний рекорд. Отже, у висновку це пришвидшить вашу роботу.

Цей плагін, досить пришвидшує роботу з об’єктами, видаленням, редагуванням та експортуванням. Сам плагін простий в користуванні, не потрібно морочити голову де щось знаходиться, просто зроблено і все зрозуміло.

Підсумовуючи я сподіваюсь що у наданій статті вдалося освітити цю досить широку тему та допомогти обрати щось з описаного для проби чи постійного використання. Діліться у коментарях плагінами якими ви користуєтесь.

5 Вподобань